Drzwi tarasowe i balkonowe w wersji przesuwnej (podonoszono-przesuwnej) to rozwiązanie coraz częściej stosowane przez wymagających Klientów. Pomimo dużych rozmiarów specjalny system przesuwny sprawia, że okno otwiera i zamyka się płynnie i nie wymaga użycia dużej siły.

Zespół jezdny złożony z kółek poruszających się w aluminiowych prowadnicach to gwarancja płynnego i cichego przesuwania segmentów systemu. Niski, energooszczędny próg ułatwi funkcjonowanie także osobom niepełnosprawnym, a wielko­szybowe skrzydła zapewnią doskonałe doświetlenie wnętrz oraz ułatwią ich aranżację ze względu na wielką oszczędność miejsca. Budynek wyposażony w system HS będzie zabezpieczony przed włamaniami dzięki aż 4 punktom ryglowania w standardzie. Można spać spokojnie... a później obudzić się w domu pełnym słońca.

System SALAMANDER HS o głębokości zabudowy ramy 172 mm oraz głębokości skrzydła 76 mm pozwala na budowę drzwi do wysokości 2,5 m i szerokości aż 5 m.

Potężne, ciężkie okna i drzwi tarasowe wymagają również wysokiej dbałości przy montażu. Dla systemów przesuwnych HS należy uwzględnić specjalnie przygotowane otwory okienne, aby uzyskać efekt niskiego progu.

Przy montażu stosujemy materiały o wysokiej jakości firmy SOUDAL.