Wady i błędy izolacji pianką przy ocieplaniu poddasza

Zachęcamy do lektury artykułu, który opisuje możliwe błędy i wady izolacji pianką poliurettanową. Warto zapoznać się z tym materiałem, gdyż popularność pianek ciągle wzrasta. Chociaż cały czas daleko nam do poziomu jaki osiąga ta metoda w Niemczech czy chociażby w Czechach, nie wspominając o krajach takich jak Norwegia czy Szwecja. W Polsce w tej dziedzinie jest jeszcze wiele do zrobienia.

Nie ulega jednak wątpliwości, że za kilka lat większość domów, większość poddaszy będzie ocieplanych przy pomocy pianki PUR. Możemy liczyć również na to, że wzrośnie zainteresowanie tym produktem i zarazem wiedza wykonawców - dziś niestety jest bardzo różnie o czym można przeczytać tutaj.

Z proponowanego artykułu jasno wynika, że najsłabszym ogniwem w takich realizacjach jest człowiek, jego brak wiedzy i chęci poznawania produktu. Być może niektóre działania biorą się z chęci zysku, a nieprawdziwe informacje przekazywane są celowo. Warto więc przeczytać o wadach izolacji pianką, aby wyrobić sobie pogląd na te sprawy i nie dać się nabrać na tanie sztuczki wykonawców.