Okna dachowe 3-szybowe. Warto się zainteresować.

Firma VELUX wprowadziła do swojej oferty okna dachowe 3-szybowe. To ogromny krok w przyszłość poprawiający współczynnik przenikania dla dachu. Wiemy przecież, że na współczynnik przenikania dachu ma wpływ wiele elementów. Z całą pewnością dach prosty, gdzie nie mamy do czynienia z wieloma załamaniami, łączeniami w strukturze izolacji będzie cieplejszy. Do tej pory współczynnik dla dachu obniżały dość znacząco okna dachowe z podwójną szybą - teraz to się zmienia na korzyść.

Pojawienie się okien 3-szybowych jest podyktowane również faktem, iż inwestorzy coraz więcej uwagi poświęcają dachowi. Coraz częściej stosowana jest pianka poliuretanowa do ocieplania poddasza, coraz częściej we współczesnych domach korzystamy również z rekuperacji. Wprowadzenie do oferty okien 3-szybowych jest więc elementem dachu, na który wielu czekało.
okna_dachowejpg

Produkt ten spełnia wymagania stawiane stolarce otworowej po zmianach przepisów, a więc osiąga wymagany współczynnik przenikania U na poziomie 1,1 W/m2K. Mamy świadomość, że ten współczynnik nie jest tak dobry jak ocieplenie poddasza, ale zdecydowanie poprawia on już skuteczność izolacji. Przy tej okazji zaprojektowano również system dodatkowych uszczelek, dzięki czemu zyskujemy w oknie dachowym lepszą ochronę przed zimnym wiatrem.