Ocieplanie poddaszy pianką PUR

Oferując energooszczędne okna naszym Klientom i wiedząc jak poważnym wydatkiem w domowym budżecie są wydatki na ogrzewanie postanowiliśmy wprowadzić do oferty usługi związane z ocieplaniem poddaszy pianką PUR.

Oczywiście zastosowanie pianek poliuretanowych nie jest dla nas nowością. Wiemy jak ważne przy montażu okien jest zastosowanie odpowiedniej, wysokiej jakości pianki. Pianka stosowana przez nas do montażu okien znacznie różni się od amatorskich pianek dostępnych w sklepach - są to produkty z linii profesjonalnej.

Zajmujemy się także bramami garażowymi, które także swoje właściwości termiczne zawdzięczają piankom poliuretanowym. Wiemy, że ten materiał izolacyjny przewyższa inne stosowane dawniej i doskonale nadaje się do ocieplania poddaszy.

Pianka otwartokomórkowa stosowana do ocieplania dachów posiada bardzo dobre parametry termiczne i akustyczne. Dzięki swojej budowie dociera do trudno dostępnych miejsc co pozwala na uniknięcie mostków termicznych. Piankę można porównać do doskonałej odzieży termoaktywnej: nie zatrzymuje wilgoci, ale nie nasiąka, skutecznie izoluje od wiatru. Chyba najważniejszą cechą pianki jest jej długowięczność - nie zmienia ona swoich właściwości, objętości, nie przesuwa się w dół dachu jak to może mieć miejsce w przypadku ocieplenia wełną. Dodając do tego wszystkiego argument o relatywnie niskiej cenie to dostajemy idealny materiał do izolacji poddasza.

Mitem jest to, że ocieplanie pianką jest drogie. Musimy mieć świadomość, że cena natrysku pianki obejmuje całość prac czyli materiał i koszt robocizny. Dodatkowo uzyskujemy lepsze parametry termiczne przy znacznie mniejszych grubościach izolacji. Jeżeli policzymy ile kosztować nas będzie izolacja wełną o grubości np. 35 cm, folie paroszczelne i paroprzepuszczalne, ile będzie kosztować robocizna związana z ułożeniem tej izolacji to okaże się, że cena ocieplenia pianką jest na prawdę niska.

Najlepszym argumentem na to jest fakt, iż mój kolega, który prowadzi firmę budowlaną, zatrudnia pracowników i ma dostęp do tanich materiałów budowlanych do ocieplania poddasza swojego domu wybrał właśnie piankę poliuretanową - nie tylko ze względu na jej właściwości, ale także ze względu na cenę i czas wykonania.