Najcieplejsze bramy przemysłowe w naszej ofercie.

Istnieją takie obiekty, gdzie bardzo ważnym elementem jest utrzymanie stałej, żądanej temperatury. Nie zawsze chodzi jednak o straty ciepła, czasami jest zupełnie odwrotnie, czyli chodzi o to, żeby latem, ciepło nie docierało do pomieszczenia, zimą odwrotnie. Mówimy tu o różnego rodzaju przechowalniach owoców i warzyw, o takich chłodniach, które często wykorzystywane są w ogrodnictwie.

Ciekawą ofertę w tym zakresie ma firma RYTERNA, która oferuje klientom bramę przemysłową z płaszczem o grubości 80 mm. Przypomnieć należy, że standardowa grubość bramy przemysłowej wynosi 40 mm. Mamy więc tutaj podwójną grubość panela co ma dość znaczące przełożenie na współczynnik przenikania bramy. Potocznie możemy powiedzieć, że są to ciepłe bramy, ale nie zawsze o ciepło tu chodzi - czasami o chłód właśnie. Takie bramy do chłodni wykorzystywane są w budownictwie przemysłowym. Największe zapotrzebowanie na takie bramy mają gospodarstwa ogrodnicze, ale także rolnicy uprawiający np. ziemniaki.

Warto też wiedzieć, że już standardowa grubość panela, dla przykładu, w bramie 4000x4000 mm gwarantuje dość dobry współczynnik, na poziomie 1,1 W/m2K. Niestety nie dzieje się tak, że panel grubszy o 100% pozwala ten współczynnik poprawić również o połowę. Takiego przełożenia bezpośrednio nie da się zastosować. Istotne dla współczynnika przenikania ciepła, lub jak ktoś woli, dla współczynnika oporu cieplnego są również połączenia. Trzeba o tym wiedzieć, gdyż sprawdzenie tylko współczynnika dla centralnego punktu panela może wprowadzać w błąd. Współczynnik całej bramy, wbudowanej w otwór będzie inny. Podobną zasadą trzeba kierować się przy planowaniu okien, tutaj istnieje identyczna zasada - każde okno, które będzie różnić się wymiarem czy też rozkładem skrzydeł, będzie miało inny współczynnik U.
wspczynnikbramytlp80jpg

bramydoprzechowalniwarzywjpg


Więcej informacji na stronie o bramach przemysłowych: bramy-ryterna.pl