Drzwi wewnętrzne - wymiana drzwi ze starą ościeżnicą

Warunkiem rozwoju firmy jest między innymi podnoszenie wiedzy na temat nowych produktów i możliwości, które pojawiają się w danej branży. Wydawać by się mogło, że w sprawie okien i drzwi nie wiele można już wymyślić, ale to oczywiście nie jest prawdą. Świeżość oferty jest tu bardzo ważna. Trzeba wiedzieć o tym jakie rozwiązania w budownictwie są stosowane aktualnie na rynku. Firmy dostarczające drzwi i okna cały czas pracują nad innowacyjnością, cały czas szukają nowych, lepszych rozwiązań dlatego warto uczestniczyć w targach, czytać branżową prasę a także portale internetowe dotyczące właśnie tego typu zagadnień. Często właśnie targi mają tą przewagę, że od podszewki możemy zapoznać się z nowościami, dotknąć i zadać pytania.

W ostatnim czasie miałem okazję zapoznać się z rewelacyjnym rozwiązaniem dedykowanym dla obiektów remontowanych, do mieszkań i domów, w których do tej pory istniały drzwi wewnętrzne ze stalową ościeżnicą. Jeden z wiodących producentów drzwi, firma PORTA zaproponowała ciekawe rozwiązanie, które pozwala wymienić drzwi z ładną ościeżnicą bez konieczności demontażu starej. Jeżeli posiadamy starą ościeżnice, a podobają nam się bardzo jakieś nowoczesne drzwi wewnętrzne z ościeżnicą obejmującą ścianę to teraz jest możliwość wymiany tych drzwi bez potrzeby wycinania ze ściany tego co zostało zamontowane dawno, dawno temu.

Ościeżnica RENOWA jest zakładana na starą ościeżnice wykonaną według Polskiej Normy. Rozwiązanie takie pozwala nam uniknąć kurzu i gruzu, który mógłby towarzyszyć wymianie tradycyjnej. Tutaj zakładamy nową ościeżnice na starą, mocujemy i szczelinę (chociaż jest niewielka) wypełniamy pianką montażową niskoprężną, dedykowaną do montażu drzwi. Niestety pomiędzy ościeżnicami jest bardzo mało miejsca dlatego producent drzwi przewidział specjalne otwory do jej wpuszczenia. Oczywiście taki montaż wymaga precyzji, ale to już jest standardem – dzisiejsze wnętrza wymagają dokładności i estetyki w tego typu pracach montażowych.

Zdziwić może fakt, iż na nową ościeżnicę zakładamy skrzydło o takim samym wymiarze jak było wcześniej. Jeżeli wcześniej były to drzwi 80 to tutaj również założymy taki sam rozmiar. Jeżeli były to 90 – identycznie. Co prawda delikatnie zmniejsza się światło przejścia, ale przy drzwiach tych wymiarów nie stanowi to problemu. Nowa ościeżnica „zabiera” ze światła przejścia po 2 cm z każdej strony. Jeżeli mieliśmy drzwi 90 to po zamontowaniu ościeżnicy będziemy dysponować przejściem o szerokości 84 cm. Jeżeli były to drzwi 70 to po montażu nowych drzwi przejście będzie miało 64 cm. Problemem mogą tu być tylko drzwi 60, drzwi, które najczęściej występowały jako łazienkowe w starszych budynkach, w blokach z wielkiej płyty. Umówimy się, że 60 cm przejścia to nie jest wiele i zmniejszenie o dodatkowe 4 cm będzie odczuwalne. We wszystkich innych przypadkach ościeżnice da się zamontować z powodzeniem i zmniejszenie otworu nie wpłynie znacząco na komfort mieszkania, a nasze mieszkanie zyska świeżość i nowoczesny wygląd.

Warto tu podkreślić, że na taką ościeżnice będą pasować praktycznie każde drzwi wewnętrzne, każdego producenta, ale my oczywiście zachęcamy do zastosowania dedykowanych skrzydeł drzwiowych firmy PORTA. W tych skrzydłach, zamówionych specjalnie do ościeżnicy RENOWA otwory pod zamek i klamkę wykonanie są w nieco innej odległości od krawędzi co pozwala z kolei zamontować dowolny model klamki. Przy zastosowaniu skrzydeł tradycyjnych może okazać się, że nie każda klamka będzie tu pasować. Dodatkową sprawą jest to, że nawet jeżeli dopasujemy klamkę to będzie ona bardzo blisko krawędzi, blisko ościeżnicy co może wyglądać nienaturalnie. Jeżeli jednak zamówicie drzwi w naszej firmie to ten problem będzie rozwiązany.

Nowość firmy PORTA z całą pewnością ucieszy wielu. Jest to szansa na częściowy remont mieszkania. Możemy wyobrazić sobie, że wymieniamy drzwi wewnętrzne, układamy nową podłogę lub stosujemy nową wykładzinę i nasze mieszkanie jest nie do poznania.
Zapraszamy na naszą stronę www.okna-tomczak.pl