Bramy segmentowe z drzwiami przejściowymi.

Gdy garażu używamy częściej niż tylko po to by trzymać w nim nasz samochód warto pomyśleć o bramie z drzwiami przejściowymi. Jest to rozwiązanie bardzo wygodne - z drzwi możemy skorzystać przy wejściu do garażu, ale również przeprowadzając rower, wózek, kosiarkę itp. W bramach firmy RYTERNA mamy duże możliwości dostosowania drzwi do naszych potrzeb.


Drzwi przejściowe zwane też serwisowymi występują z progiem standardowym (około 10 cm wysokości), a także z niskim progiem. Biorąc pod uwagę codzienne użytkowanie warto zamówić bramę z drzwiami z niskim progiem, jest to rozwiązanie nieco droższe, ale o wiele bardziej praktyczne.


Drzwi mogą mieć różną szerokość przejścia: 800 mm, 950 mm, 1000 mm czy 1050 mm. Tak różne szerokości drzwi wykonywane są bez dodatkowych opłat dlatego warto dobrze zastanowić się nad ich wymiarem – optymalnym wyborem mogą okazać się drzwi o szerokości 900 mm. Wysokość drzwi w bramie uzależniona jest od wysokości samej bramy, ale nawet tam gdzie wysokość bramy wynosi np. 2200 mm udaje się zamontować drzwi o standardowej wysokości.


Drzwi mogą być zlokalizowane na środku bramy jak również przesunięte w lewo lub w prawo. Należy jednak mieć na uwadze, że przy bramach o szerokości np. 5300 mm zaleca się zastosowanie drzwi na środku. Drzwi mogą być przesunięte maksymalnie do 400 mm od krawędzi bramy – tej zasady niestety nie udaje się zmienić. Czasami zdarza się, że inwestor chcę mieć w bramie okiena umiejscowione na wysokości wzroku. Jeżeli okienko takie ma być również w drzwiach wówczas położenie drzwi przejściowych będzie uzależnione od rozmieszczenia okienek – przynajmniej tak warto zrobić z powodów estetycznych.
Trzeba również pamiętać, że drzwi w bramie otwierają się zawsze na zewnątrz. Co prawda możemy sobie wybrać czy będą to drzwi prawe czy lewe. Drzwi prawe to takie, kiedy stojąc przed bramą garażową klamkę mamy po lewej stronie czyli otwierają się na prawo i odwrotnie – drzwi lewe to takie, w których stojąc przed bramą klamkę mamy po prawej stronie. Tutaj również nie występują żadne dopłaty do kierunku otwierania drzwi jak to jest w przypadku innych producentów bram. Można więc powiedzieć z pełną odpowiedzialnością, że bramy firmy RYTERNA możemy elastycznie dopasować do naszych potrzeb, nie tylko pod względem wymiarów, ale również opcji dodatkowych takich jak drzwi serwisowe czy okienka.


W standardowym wykonaniu rama drzwi przejściowych jest wykonana z aluminium anodowanego. Możemy jednak zamówić bramę, w której ta rama będzie dostosowana do koloru płaszcza bramy dzięki czemu zyskuje elegancki wygląd. Drzwi standardowo wyposażane są w zamek, klamkę oraz samozamykacz. Samozamykacz w drzwiach tego typu jest bardzo przydatny. Trzeba wiedzieć, że praca bramy (podnoszenie) nie może odbywać się przy otwartych drzwiach przejściowych. Jeżeli np. w przypadku zastosowania napędu elektrycznego do bramy przyciśniemy przycisk pilota w momencie kiedy drzwi będą otwarte może dojść do poważnej awarii. W większości przypadków wystarcza samozamykacz, ale dla bardziej wymagających można zastosować czujnik otwarcia drzwi. Czujnik może występować w wersji przewodowej i bezprzewodowej. Czujnik w wersji przewodowej to czujnik mechaniczny. O wiele bardziej praktyczny jest czujnik bezprzewodowy czyli czujnik magnetyczny z nadajnikiem radiowym. Odbiornik radiowy w takiej sytuacji montowany jest w napędzie elektrycznym. Bateria w czujniku może wytrzymać nawet 3 lata pracy. Nie ma też problemu wymienić ją we własnym zakresie.

Po zamknięciu drzwi brama garażowa staje się normalną bramą segmentową, która unosi się do góry.
Sporo informacji na temat drzwi przejściowych w bramach znajdą Państwo na stronie Bramy Garażowe z Drzwiami.
Zapraszamy do lektury.
www.bramy-ryterna.pl