Atrakcyjny wygląd bramy - okienka ze stali nierdzewnej

Mówi się, że drzwi wejściowe i brama garażowa to wizytówka naszego domu. Zajmijmy się teraz bramami - chociaż przyjdzie też czas na drzwi.

Jaką bramę garażową wybrać, aby nasz dom nie wiał nudą, wyróżniał się jakoś w otoczeniu? Mamy na to kilka sposobów.
Możemy np. zaszaleć z kolorem bramy. Modne ostatnio są bramy w kolorze umownym antracyt. Jest to z reguły kolor RAL 7016 chociaż przez niektórych producentów jest on rozjaśniany (chyba chodzi o oszczędności). W bramach RYTERNA jest jednak piękny, głęboki kolor RAL 7016, ale .... no właśnie, możemy pójść o krok dalej i bramę zamówić w kolorze czarnym RAL 9005. Brama taka wygląda rewelacyjnie.

Jeżeli tego jest za mało to możemy do tej bramy dodać okienka ze stali nierdzewnej. Do wyboru mamy tu okienka okrągłe, kwadratowe i prostokątne. Jest to element nie tylko ładny, ale i praktyczny. Okienka możemy sobie ułożyć według uznania co również będzie podkreślało nasz indywidualny styl.

W ofercie posiadamy okienka o różnych wymiarach. Dla okienek okrągłych będą to trzy wymiary: 15 cm, 23 cm i 30 cm. Okienka mogą mieć również ramy malowane pod dowolny kolor z palety RAL. Dodatkowo szyba może być przezroczysta, matowa, przyciemniana i tzw. „mrożona”.

Podobnie jest w przypadku okienek kwadratowych. Do wyboru mamy trzy wymiary: 15x15 cm, 23x23 cm oraz 30x30 cm. Tu także możemy zamówić dowolny kolor ramy oraz szybę. Do bram garażowych o większych wymiarach np. 4500x2200 mm lub 5000x2250 mm możemy zaproponować okienka prostokątne o wymiarach 800x159 mm.

Dodatkowym elementem mogą być nakładane na płaszcz bramy aplikację ze stali nierdzewnej. Firma RYTERNA może wykonać dowolne projekty przesłane przez Klienta jak również zaproponować swoje, opracowane wcześniej projekty. Popularnym rozwiązaniem jest umieszczenie na bramie numeru domu. Jest to również rozwiązanie bardzo praktyczne. Niektórzy mogą jednak „zaszaleć” i na swojej bramie pokazać logo swojego ulubionego samochodu, opracować znak, który będzie symbolizował zainteresowania Pana Domu.

Wcześniej wspomnieliśmy również o wyróżnieniu się kolorem. Jeżeli np. mamy do czynienia z garażem wolnostojącym to tutaj brama już nie musi być dostosowana np. do drzwi wejściowych domu, czy np. do koloru stolarki okiennej. Tu możemy zaplanować dopasowanie do otoczenia, do ogrodu i zamówić bramę w kolorze zielonym. W ofercie, w wersji podstawowej mamy dwa różne kolory zielone tj. kolor RAL 6009 i RAL 6005. Możemy także zaproponować dowolny kolor z palety RAL. Może to być więc kolor bordowy, wiśniowy, kolor „zielone jabłko”. Wszystko jest do zrobienia. Pisaliśmy już w poprzednim artykule o różnych typach paneli bram segmentowych.

Firma RYTERNA ma także rozwiązania bardzo nowoczesne tzn. bramę garażową w kolorze INOX czyli kolor stali nierdzewnej jak również kolor miedziany. Jest to bardzo nowatorskie rozwiązanie dla osób odważnych.

Na specjalne zamówienie brama może również posiadać tzw. mix paneli. Możemy zaplanować więc bramę w ten sposób, że będzie ona posiadać jeden panel w innym kolorze niż pozostałe. W ten sposób możemy stworzyć np. bramę białą z jednym czarnym pasem na określonej wysokości.

Oprócz samego wyglądu warto również zainwestować w solidną automatykę do bramy. Idąc z duchem czasu możemy zamówić napęd Beninca JIM-3 ESA TURBO. Jest to napęd, który posiada system oszczędzania energii oraz dużą szybkość przy otwieraniu bramy. Ze względów bezpieczeństwa szybkość zamykania niestety nie może być tak szybka, ale różnica i tak jest zauważalna w porównaniu do standardowych napędów do bram.

Przedstawiam kilka projektów:

projekt2_1.png

 Oto brama garażowa, w której zastosowano aplikację ozdobną ze stali nierdzewnej. Można zaprojektować coś własnego, mogą to być litery, cyfry, logo itd.

projekt1.jpg

Na rysunku brama garażowa z trzema okienkami prostokątnymi.

dowyceny.png

Bardzo ciekawy wzór bramy garażowej - trzy kwadratowe okienka umiejscowione na środku bramy na tle szerokiej aplikacji ze stali nierdzewnej.

Jeżeli poszukujesz bramy garażowej w starym stylu w ofercie mamy bramy RETRO, ale o tym napiszemy w innym czasie.

 

Bramy garażowe Warszawa