Alarm w oknie jako zabezpieczenie przed włamaniem

Czy w oknie można zamontować czujnik, który wywoła alarm w momencie gdy ktoś je otworzy? Czy w taki sposób warto zabezpieczyć się przed włamaniem? Jak okno standardowe jest wyposażone w elementy, które mają nas chronić przed włamaniem?

Każde zdarzenie tego rodzaj nie należy do przyjemnych. Nasze poczucie bezpieczeństwa jest bardzo ważne i powinniśmy większą uwagę do tego przyłożyć - to pewne. Współcześnie montowane okna są już nieco lepszą barierą dla włamywaczy niż to było jeszcze 10 czy 20 lat temu.
Okna PCV, które w naszej firmie najczęściej są proponowane Klientom to okna, w których w standardzie zastosowane są dodatkowe zaczepy antywyważeniowe. Pomimo tego zdarzają się pytania czy na etapie montażu okna należy doprowadzić przewód do systemu alarmowego.
System alarmowy może być wyposażony w tzw. kontraktony - są to czujniki, które zareagują na otwarcie skrzydła drzwi lub okna. Chociaż takie rozwiązane jest możliwe to nie można nazwać go idealnym.
Aby zabezpieczenie było skuteczne musimy zastosować taki czujnik na każdym skrzydle. Ilość czujników równa będzie ilości skrzydeł, a nie okien. Dodatkowo do każdego czujnika doprowadzić musimy kable. To wszystko sprawia, że mamy wiele elementów, dużo kabli i przez to nieco większą awaryjność systemu.

Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem może być system alarmowy wyposażony w zewnętrzne czujniki ruchu. W takiej opcji żaden intruz nie podejdzie do naszego okna, do naszego domu. Jego obecność zostanie wykryta zanim znajdzie się z łomem przy oknie. Takie rozwiązanie wydaje się być o wiele bardziej skuteczne i powinno dawać o wiele lepsze bezpieczeństwo i komfort.